Co ubrać na firmowe spotkanie integracyjne?

Od czasu do czasu w zakładzie pracy organizowane są imprezy integracyjne. Niby zwykłe, a jednak trochę inne. Organizatorem jest i goście pochodzą z firmy, w której pracujesz. Nie ma się co oszukiwać, reguły nie są tu tak dowolne jak na każdym innym party. Dlatego zazwyczaj zastanawiamy się jak się ubrać.

W co się ubrać?

Zasad wydaje sie być prosta. Najlepiej ubrać się stosownie do sytuacji i okoliczności. Należy wybrać strój odpowiadający charakterowi imprezy ale taki, w którym czuć się będziemy komfortowo. Zazwyczaj imprezy takie odbywają się w pracy lub zaraz po. Należy pamiętać, by zawsze wyglądać schludnie i czysto. Najczęściej obowiązuje tak zwany styl business casual, czyli nieformalny styl biznesowy. Jest to luźniejsza wersja stroju biznesowego. Dozwolone są takie elementy jak np. koszula z rozchylonym kołnierzykiem czy nieformalna sukienka o odpowiedniej długości. Świetnie sprawdzi się również tradycyjna mała czarna. Eleganckim zestawem może być również klasyczna koszula, marynarka i eleganckie spodnie. U panów styl ten dopuszcza ubranie koszulek polo. Większość elementów jednak pozostaje jak w stroju biznesowym. Zdarza się czasami, że impreza ma temat przewodni. Aby nie odstawać od innych, trzeba dostosować do niego swój strój.

Co kiedy wyjeżdżamy?

Jeśli impreza jest wyjazdowa, wszystko zależy dokąd jedziemy i jaki jest program. Przy pobytach dłuższych niż jeden dzień należy postawić na wygodę w podróży. Kilka godzin spędzonych w szpilkach w autokarze sprawić może, że nie będziemy jej wspominać zbyt dobrze. Jednak wówczas do bagażu musimy spakować również stój na wieczorna kolacje lub przyjęcie. Nie należy się jednak spodziewać, iż potrzebne będą kreacje wieczorowe. Takie nieformalne spotkania mają zazwyczaj na celu lepsze poznanie się i zbudowanie dobrych relacji pomiędzy pracownikami.

Zobacz również  Poszetki jedwabne do garnituru

Wybierając się na firmową imprezę integracyjną nie zapominajmy o tym, że jak nas widzą, tak nas piszą. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by nasz strój był schludny, czysty i wyglądał profesjonalnie. Na koniec wypada jeszcze dodać, że strojem podkreślamy również szacunek do osób z którymi sie spotykamy.  Dlatego nie należy tego tematu bagatelizować.

Dodaj komentarz