Jak dobrać piżamę kombinezon?

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów bielizny nocnej, a coraz większą popularność zdobywa piżama kombinezon damska, która składa się z połączonych w całość spodenek i koszulki czy bluzki. Pod nazwą ta kryją się zarówno zimowe, grube rompery, jak i zwiewne koszulki na lato. Czy warto w nich spać? Jak wybrać właściwy?

Piżama kombinezon damska – zasady dobierania

Kombinezon to najwygodniejszy strój do spania, gdyż nie zawija się i nie podwija, co może się zdarzyć, gdy śpimy w piżamie lub koszuli nocnej. Strój może także dobrze podkreślić walory kobiecego ciała, ale trzeba go idealnie dobrać. Nie może być zbyt mały, by brzydko nie obciskał, a jednocześnie nie powinien być za duży, bo będzie się przesuwał. Poza gumką w talii piżama damska tego typu jest dość luźna, dlatego zapewni wygodę. Przed zakupem warto natomiast zwrócić uwagę, jak rozciągliwa jest gumka, by dobrze dopasować ubranie, ale by nie było zbyt obcisłe.

Piżama kombinezon damska w wersji na zimę

Zimą lubimy spać w ciepłej piżamie, gdyż mimo ogrzewania, w nocy jest chłodno i spacer w cienkiej koszulce nie byłby przyjemny. Wybieramy więc bieliznę nocną uszytą z ciepłej flaneli czy grubszej bawełny. Kombinezon damski do spania w wersji zimowej jest odpowiedzią na te potrzeby, gdyż przypomina dziecięce pajacyki, które gwarantują maluchom swobodę ruchów, a przy tym niemożliwe jest, by dziecko miało odkryte plecy. Grubszy kombinezon damski do spania może być zarówno piżamą, jak i wygodnym, domowym ubraniem na długie, zimowe wieczory na kanapie przed telewizorem. Zazwyczaj uszyty jest z bawełny, flaneli czy polaru. Zakładając taki strój jesteśmy dobrze chronieni przed zimnem i mamy nieograniczoną swobodę ruchów. Miękka bawełna otula kształty ciała, a zapinany na guziki przód piżamy będzie odsłaniał dokładnie tyle, ile noszący ją będzie chciał.

Zobacz również  Sukienki imprezowe i sylwestrowe- wybierz coś dla siebie

Piżma kombinezon damska w wersji letniej – wygodny i ładny strój

Letnia wersja piżamy kombinezonu damskiej to zazwyczaj kompromis między zmysłową bielizną nocną a wygodną piżamą. Takie zestawy najczęściej przypominają halkę na ramiączkach połączoną z krótkimi spodenkami. Kombinezon może prezentować się bardzo efektownie, gdyż często stosuje się takie same zdobienia, jak w seksownych halkach i narzutkach – mogą to być koronki, elastyczny tiul czy pomysłowe rozcięcia. Popularne są także tego typu piżamy uszyte z miękkiej bawełny, w bardziej sportowym stylu.
Piżama kombinezon damska do spania to praktyczny i wygodny rodzaj bielizny nocnej. Zimą śpimy w grubszej wersji tego ubrania, a latem w zestawie składającym się ze spodenek i koszulki na cienkich ramiączkach. Ważne jest, by bielizna była wygodne i dobrze dobrana.

Tu znajdziesz duży wybór kombinezonów do spania: https://hellomorning.pl/pl/21-kombinezony-do-spania