Jak dobrać pasek skórzany do spodni? Poradnik dla kobiet

Obecnie nosząc spodnie po paski sięgamy tylko wtedy, gdy ubranie jest nieco luźne w talii i mamy wrażenie, że za chwilę spadnie. Warto zmienić podejście i potraktować damskie paski skórzane jako element stylizacji, który dodaje jej charakteru. W sklepach z galanterią damską znajdziemy paski w różnych kolorach i wzorach. Jak je dobierać do spodni?

Dlaczego warto wybierać damskie paski skórzane?

Pasek to niewielki element stylizacji, ale jest bardzo widoczny, więc trzeba zadbać, by wyglądał nienagannie. Właśnie dlatego lepiej kupować damskie paski skórzane, które długo wyglądają ładnie, a starzeją się po wielu latach – upływ czasu dodaje im charakteru. Większość dostępnych w sklepie pasków robi się ze skóry naturalnej licowej, która jest delikatna i gładka, a jednocześnie wytrzymała.

Skóra nubuk to również skóra licowa, w której zeszlifowano część lica, więc ma ona miękką powierzchnię i jest miła w dotyku. Paski robione z nubuku są miękkie i łatwiej się poddają działaniu naszych rąk. Dodatek zrobione ze skóry zamszowej ma gładką, idealną powierzchnię, a obróbka sprawia, że materiał wygląda nienagannie.

Jakie dobrać damskie paski skórzane do rodzaju spodni?

Paski dobiera się do rodzaju spodni – do takich klasycznych, garniturowych nosi się dodatki o szerokości 2 cm. W przypadku jeansów czy spodni wełnianych czy bawełnianych do luźniejszych stylizacji dowolność jest większa – można nawet założyć taki z dużą klamrą. Wąski pasek zakładany do spodni garniturowych powinien być idealnie dobrany do koloru ubrania, a najlepiej, by był czarny. Gdy dress code pozwala na pewną dowolność, można założyć taki w kontrastowym kolorze, np. czerwony czy zielony, ale musi on pasować do elementu stroju, np. butów czy torebki. W takich stylizacjach damskie paski skórzane powinny być dopełnieniem, ale nie mogą dominować.

Zobacz również  Spodenki damskie na zimę

Damskie paski skórzane do jeansów. Co jest modne?

W przypadku jeansów można pokusić się o większą dowolność w doborze pasków, ale warto poznać kilka zasad. Z luźniejszymi fasonami tego typu spodni (np. mom jeans lub boyfriend) dobrze wyglądają szerokie paski o dużych klamrach. Do obcisłych jeansów, które często nosi się w zestawie z koszulą lub topem można dobrać nieco węższy pasek. Do stylizacji letnich pasują paski robione z plecionej skóry, często z dodatkiem elementów bawełnianych.

Dobieramy damskie paski skórzane – czy rozmiar jest ważny?

W przypadku paska do spodni ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Za krótki pasek nie spełni swojej funkcji, bo nie będzie można go zapiąć, a gdy nawet uda się nam go spiąć, będzie zbyt ciasny, co sprawi, że wyeksponowane będą wszystkie fałdki i inne ewentualne niedoskonałości figury. Zbyt długi pasek będzie zwisał, a gdy go zwiniemy, poszerzy nas w talii, co przecież nie jest pożądanym efektem. Jak określić właściwą długość? Zmierzmy się w talii, a taka sama powinna być długość paska mierzona od klamry do środkowej dziurki.

Damskie paski skórzane to niewielki element garderoby, który może zmienić charakter całej stylizacji. Dobierajmy je więc z rozwagą, by zawsze wyglądać świetnie.