Jakie są najpopularniejsze pralinki w Polsce?

Wszyscy lubimy słodycze, a na co dzień chętnie zjadamy ciastka, czekoladę lub batony. Przychodzi jednak taki moment, gdy chcemy poczuć wyjątkową smakową rozkosz. Ta oczywiście jest możliwa także w przypadku wymienionych wcześniej przysmaków, ale naprawdę wyjątkowa jest, gdy sięgniemy po pralinki, choćby słynne Ferrero Rocher. Co jeszcze lubią Polacy?

Nie tylko Ferrero Rocher. Czym są pralinki?

Pralinki to małe czekoladowe cuda, po które wszyscy chętnie sięgamy. Czym są i kto je wymyślił? Podobno zadecydował przypadek, gdy na francuskim dworze migdał wpadł do gorącej czekolady, co zachęciło kucharza do eksperymentów. Nazwa jest przypadkowa, gdyż akurat gościł tam książę o nazwisku Praslin. Dużo czasu minęło, nim opracowano współczesne receptury i powstały takie cuda, jak Ferrero Rocher (https://www.e-piotripawel.pl/towar/ferrero-rocher/200844). Belgowie sobie przypisują powstanie pralinek – aptekarz pokrywał czekoladą leki, by klienci chętniej je zjadali, a później wpadł na pomysł, by kakaowym cudem pokrywać słodkie kremy i inne przysmaki. Z Europy w XVII wieku pralinki trafiły do Stanów Zjednoczonych, gdzie niedostępne migdały zastąpiono orzechami pacan. Obecnie produkuje się wiele wersji czekoladek, w tym z alkoholem, pastą orzechową czy imbirem, ale wszystkie zatopione są w kremach (o różnej konsystencji i gęstości) i polane czekoladą.

Jakie pralinki królują w polskich sklepach? Ferrero Rocher i inne przysmaki

Polacy bardzo chętnie kupują praliny. Wręczają je na prezent, choć nie tylko – lubią bowiem zajadać pyszne czekoladki. Obecnie w sklepach dostępnych jest ponad 100 smaków i typów nadzień. Najpopularniejsze z nich są orzechowe oraz z dodatkiem różnych alkoholi – tu królują wiśnie w likierze czy adwokat. Lubimy także czekoladki śmietankowe czy tofii, a swoich zwolenników mają te wytrawne (gorzka czekolada z dodatkiem wiśni lub inne kompozycje oraz nowatorskie smaki – espresso, whisky, kawa ze śmietanką. Chętnie kupowane są limitowane linie produktów, które producenci przygotowują na różne okazje, np. Boże Narodzenie czy walentynki. Bardzo lubiane i chętnie kupowane są także pralinki Ferrero Rocher, które dostępne są w opakowaniach zbiorczych po 100 g, 200 g (16 sztuk w plastikowym pudelku) i 300 g. Przysmaki pakowane są w elegancką, złotą folię aluminiową, którą wieńczy mała etykieta z nazwą produkt. Umieszcza się je w małej, muffinkowej foremce. Sekretem ich popularności jest jednak wyjątkowy smak. Pralinka pokryta jest aksamitną, mleczną czekoladą, w której zatopione są orzechy laskowe. Czekolada pokrywa cudownie chrupki wafelek, który skrywa wyśmienity krem, w którym zatopiony jest orzech laskowy. To właśnie ten smak zdobył serca Polaków.

Zobacz również  Jak sobie radzić ze stresem?

Praliny, w tym smaczne Ferrero Rocher, są idealnym dopełnieniem popołudnia z kawą. Polacy już o tym wiedzą i chętnie kupują wyjątkowe przysmaki.