Jaką torbę na ramię na jesień dla mężczyzny?

Minęły już czasy, kiedy mężczyźni albo upychali wszystkie potrzebne rzeczy po kieszeniach, albo byli panami biznesmenami ze skórzanymi aktówkami albo studentami ze sportowymi plecakami. Dziś na rynku mamy spory wybór różnego rodzaju toreb męskich – różnorodnych pod względem fasonów, kolorów czy wielkości.

Rodzaje toreb męskich

Męskie torby, w tym oczywiście te w wersji jesiennej, można podzielić na kilka kategorii. Przyda się to wiedzieć, gdy będziesz chciał kupić swoją przez internet – sklepy online zwykle tak je szeregują na swoich stronach. Szukaj kategorii takich jak: „torby męskie na ramię”, „listonoszki”, „saszetki”.

Pierwsza z kategorii jest zwykle najrozleglejsza – znajdziesz w niej duże torby mogące pomieścić laptopa, dość wąskie torby świetnie mieszczące i porządkujące dokumenty firmowe czy skoroszyty studenckie. Będą one w różnych wielkościach i z różnorodnych materiałów.

Druga kategoria to torby największe, zwykle z dużą klapą przykrywającą całą torbę. Są znakomite na jesień, ponieważ nie zamakają właśnie dzięki dużej klapie.

Trzecia kategoria to najmniejsze torby męskie – mogą być w wersji do ręki, na biodro albo w formie niewielkiej, pionowej, prostokątnej torby na ramię.

Materiał dobry na jesień

W naszym kraju jesień jest chłodna i mokra, szarpie nasze ubrania gwałtownymi porywami wiatru. Dlatego torba jesienna musi być wytrzymała, wodoodporna i bez dziur, przez które woda dostawałaby się do środka. Z pewnością niedobre będą cienkie, tkaninowe torby, a nawet takie parciane, ponieważ po półgodzinnym spacerze po mokrych ulicach, mokra byłaby też jej zawartość. Warto postawić na dobrej jakości skórę naturalną ale i ekoskórę, czyli z tworzywa sztucznego. Warto też zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonany pasek od torby – jeśli materiałowy – może zostawić na twoim ubraniu mokry (brudny) zaciek.

Zobacz również  Wybierz najlepszą piżamę dla siebie! Na co warto zwrócić uwagę?

Fasony na chłody i deszcz

Kupując jesienną torbę, koniecznie zwróć uwagę na to jak jest odszyta, czy szewki są płaskie, najlepiej podwójnie zabezpieczone – unikniesz wślizgiwania się deszczu do środka. To samo zapewnią Ci dobrze zabezpieczone zewnętrzne kieszenie – jeśli nie mają klap, albo te są tak luźne, ze tworzą się dziury – zrezygnuj z zakupu. Jeśli zdecydujesz się na zamknięcie na suwak – dobrze jest, jeśli jest on zabezpieczony na wierzchu zakładką z nieprzemakalnego – jak reszta torby – materiału.

Wielkości, styl – sportowy czy bardziej elegancki –  i sposoby noszenia natomiast zależą już tylko od twoich preferencji i twojej wygody.