Sukienki imprezowe i sylwestrowe- wybierz coś dla siebie

Wraz z imprezą sylwestrową wkraczamy w okres karnawału, przyjęć i bankietów. Zaczynając od domowych przyjęć w gronie przyjaciół, aż po wystawne bale o bardzo eleganckim charakterze. Na każdą imprezę przeważnie szykujemy jakiś specjalny strój, jednak wykwintne bankiety wiążą się ze szczególnym dress code’em. To zbiór zasad, które pomogą nam w doborze idealnej sukienki na imprezę w nadchodzącym karnawale.

Strój wieczorowy

To elegancki rodzaj ubioru, nazywany również półformalnym lub black tie. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, strój wieczorowy nosimy po godzinie 18, najczęściej spotykany jest podczas uroczystych przyjęć i wielkich gal. Jeśli Nowy Rok planujemy przywitać na balu, w tej kategorii znajdą się również sukienki sylwestrowe.

Sukienka na imprezę w stylu wieczorowym powinna być długa, może odkrywać ramiona, dekolt i plecy. Fason może przybierać kształt literki A, jednak dół sukni nie powinien być rozkloszowany jak w klasycznej księżniczce – taka suknia zarezerwowana jest na przyjęcia, na których obowiązuje strój wieczorowy formalny. Suknia wieczorowa może mieć dowolny kolor, odcień dopasowany do naszego typu urody będzie świetnym rozwiązaniem.

Strój wieczorowy nie jest najbardziej oficjalnym w hierarchii dress code`u. Dopuszczalne jest założenie spódnicy lub sukienki o długości sięgającej kolan. Takie rozwiązanie obniża rangę stroju, jest jednak popularnym sposobem na dopasowanie stylizacji do okazji o niesprecyzowanym ściśle charakterze.

Wieczorowe sukienki na imprezę – dodatki

Dopełnieniem każdej sukienki będą odpowiednie dodatki, które znacząco wpływają na charakter stroju. W przypadku wieczorowych kreacji możemy sięgać po bogatą biżuterię z kamieniami szlachetnymi. Biżuteryjny charakter może mieć również torebka, która powinna być niewielkich rozmiarów – najczęściej jest to elegancka kopertówka.

Zobacz również  Skórzane etui na pióra?

Dobór butów w dużej mierze zależy od naszego gustu i komfortu – zwłaszcza na tanecznych imprezach warto wybrać fason w którym wygodnie spędzimy całą noc. Najczęściej są to wysokie szpilki lub czółenka o średniej wysokości. Mogą to być również eleganckie sandałki.

Sukienki koktajlowe

Według definicji cocktail-party to impreza popołudniowo-wieczorna. Może to być weselne przyjęcie, drink w eleganckim miejscu, wizyta w teatrze czy filharmonii. Z tego względu dress code koktajlowy dzielimy na trzy podtypy – formalny, półelegancki i nieformalny. Skomponowanie stroju w stylu koktajlowym nie stwarza zazwyczaj problemów, kluczowe jest dostosowanie stroju do konkretnej okazji. Koktajlowa sukienka będzie również dobrym wyborem na sylwestrową imprezę u znajomych czy w klubie.

Koktajlowe sukienki sylwestrowe powinny sięgać do kolana lub kończyć się trochę ponad nim. Powinny być ozdobne, ale nieprzesadzone, by jedynie zaakcentować charakter wydarzenia. Jak co roku, klasycznym wyborem sylwestrowym będzie mała czarna. To ponadczasowy fason, którego charakter można modyfikować różnymi dodatkami. Noworoczne imprezy i okres karnawału to czas, kiedy rządzą błysk, brokat i cekiny. Możemy wkomponować te elementy w sukience, dodatkach lub makijażu.