Pościel bawełniana – idealna dla dziecka

Jaką pościel wybrać dla swojego dziecka? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców. Znaczenie ma w tym przypadku nie tylko rozmiar czy wygląd, ale przede wszystkim materiał, z którego pościel została wykonana. Dużą popularnością cieszy się m.in. pościel bawełniana. Czy rzeczywiście warto na nią w tym przypadku postawić? Jakie są jej największe zalety?

Pościel bawełniana – co trzeba o niej wiedzieć?

Bawełna to tkanina znana od tysięcy lat. Wykorzystywali ją już starożytni Egipcjanie. Mimo upływu lat, doceniana jest również i dzisiaj. To jeden z najważniejszych surowców nowoczesnego przemysłu tekstylnego i odzieżowego. Z czego wynika jej duża popularność?

Pościel bawełniana dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem i niepodzielnie króluje w sklepach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo bawełna ma wiele cennych właściwości. Wykonana z niej pościel jest zarazem lekka i ciepła. Dlatego sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. W ciepłe dni zapewnia odpowiednie chłodzenie, a w zimniejsze miesiące daje ciepło.

Bawełna, podobnie jak inne materiały naturalne, cechuje się ponadto higroskopijnością. Dobrze chłonie wilgoć, co jest nieocenione latem oraz w czasie choroby, gdy dziecko się poci. Pościel bawełniana jest ponadto bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Łatwo można ją wyprać, a przy tym nie wymaga krochmalenia itd. Z tego powodu pościel wykonana z bawełny jest chętnie stosowana m.in. w szpitalach czy hotelach.

Bogactwo wzorów i kolorów do wyboru

W przypadku dzieci nie bez znaczenia jest też fakt, że pościel bawełniana dostępna jest w sprzedaży w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Bawełna łatwo się farbuje i wybiela, a więc pościel z niej wykonaną można bez problemu dopasować do stylu i aranżacji danego wnętrza.

Zobacz również  Jakie są najpopularniejsze smaki lodów?

Pościel bawełniana sprawdza się w każdej sypialni. Jest bowiem miła w dotyku i niezbyt trudna do utrzymania w czystości, co w przypadku dzieci ma ogromne znaczenie. Można ją prać nawet w bardzo wysokiej temperaturze, a więc nie gromadzą się w niej szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy i roztocza. Z tego powodu bawełna staje się idealnym materiałem na pościel dla małych dzieci oraz osób ze skłonnością do alergii. Bawełna jest przewiewna, a jednocześnie daje wysoki komfort ciepły. Nawet po wielu praniach prezentuje się tak samo dobrze, jak na początku. Więcej o bawełnianej pościeli: https://hellomorning.pl/pl/32-pizamy-dla-dzieci

Pościel flanelowa i satynowa

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pościel bawełniana to pojęcie szerokie. Okazuje się bowiem, że wiele tkanin produkowanych jest właśnie z bawełnianych włókien. Czasem do bawełny dodaje się też włókna syntetyczne np. poliester, aby zyskała ona większą wytrzymałość.

Pościel flanelowa jest lekka i przewiewna, ale jednocześnie ciepła. Idealnie sprawdza się zimą. Flanela wyróżnia się okrywą włókienną, która jest miła w dotyku i bardzo puszysta. Satyna to z kolei materiał bawełniany o znacznej gładkości. Jest lśniąca, aksamitna w dotyku i zawsze prezentuje się elegancko. Pościel tego typu sprawdza się głównie upalnym latem.