Popularne kroje jeansów, co musisz o nich wiedzieć!

Jeansy to temat rzeka jeżeli chodzi o modele. Istnieje ich bardzo dużo, z dziurami i bez, poszarpane, poprzecierane i wiele innych. Dlatego skupmy się na podstawowych modelach jeansów męskich i żeńskich. Od teraz będąc w sklepie inaczej będziesz je dobierać!

 

Pierwszy podziałem spodni wykonanych ze spodni to ich fason, ten może być Fit, Regular lub Loose.

  • Spodnie Fit, lub nazywane niekiedy „slim fit” to model jeansów opinających sylwetkę. Są one zwężone w biodrach i udach, będąc dobrze dopasowanym do ciała. Występuje także ich typowo kobiecy wariant skinny fit który bardzo wyraźnie podkreśla figurę.
  • Model Regular to spodnie o prostej nogawce, będące kompromisem pomiędzy Slim fit oraz spodniami loose.
  • Spodnie Loose mają najbardziej luźny krój Są obszerne i szerokie w biodrach i w nogawce. Można śmiało powiedzieć że „wiszą”. Są ona najbardziej wygodnymi spodniami, ponieważ nie opinają nogi. Spodnie tego typu są szczególnie cenione rzez osoby starsze.

Jeansy dzieli się również ze względu na ich stan (bynajmniej nie cywilny)

Normalne spodnie, które są najczęściej spotykanymi na ulicach sięgają do linii bioder. Poza nimi można wydzielić jeszcze spodnie ze wysokim stanem, określany z angielskiego High waist, to spodnie, które pasem sięgają aż ponad linię pępka, oraz tzw. Low waist, czyli stan niski, występujący w typowych biodrówkach.

W doborze jeansów równie ważna jest szerokość nogawki. Aby ją określić należy złożyć ją w połowie łydki i porównać jej krawędź z nogawką na wysokości kolan. Jeżeli jesteś facetem i twoja nogawka jest sporo szersza to masz pecha bo nosisz dzwony. Jeżeli jest delikatnie szersza, model nogawki jest typu bootcut.

Zobacz również  Do czego nosić body – dowiedz się!

Typowe klasyczne jeansy maja nogawkę prostą typu straight. Jest ona takiej samej szerokości przy krawędzi i na szerokości kolan. Jeżeli jest delikatnie zwężona, jest to oznaka spodni Tappered, potocznie nazywaną „marchewką.

Dla kogo jaki model spodni

Tak naprawdę wszystko zależy o budowy ciała. Osoby z nadwagą powinny unikać obcisłych spodni jednak nie SA zmuszone nosić typowych Loose. Spodnie typu regular pasują do każdej figury jednak mimo to damy pewną radę:

Jeansy regular z nogawką zwężaną mogą wybrać osoby szczupłe, ale mające też duży brzuch (w tym piwny). Osoby nie muszą więc obawiać się o swoją nadwagę na brzuchu, warto jednak wybrać model o szerokiej talii. Spodnie typu slim podkreślają nogi, co jest wskazane zwłaszcza kobietom.

Spodnie klasyczne regular z szerszą nogawką pasują dla osób z nadwagą, o widocznym brzuchu i o dość krągłych biodrach. Są one bezpieczne dla osób z nadwagą, ponieważ mogą mieć pewność, że nic nie „wyjdzie” spod paska. Zapewnią one nie tylko dobry wygląd, ale i samopoczucie.

Spodnie typu skinny są przeznaczone dla kobiet o nienagannej sylwetce, gdyż doskonale podkreślają dolną część ciała. Świetnie wyeksponują niedoskonałości nóg a nawet pupy. Warto pamiętać, że im spodnie ssą bardziej obcisłe, tym bardziej wydłużają nogi. Niektóre modele przypominają typowe legginsy