Podkreśl swoje oczy za pomocą kolorowych soczewek kontaktowych

Co przyciąga do siebie ludzi nadal pozostaje zagadką. Choć rzadko wierzymy w miłość od pierwszego wejrzenia, to chyba każdy spotkał osobę, która zrobiła na nim piorunujące wrażenie. Impulsem bywa uśmiech, jakiś gest albo piękne oczy.

Zwierciadło duszy?

Powiedzenie o oczach, które odzwierciedlają duszę, jest stare jak świat. Czy jest prawdziwe? Niektórzy twierdzą, że absolutnie tak, a ci, którzy na piękne oczy się nabrali, są zdecydowanie sceptyczni. Wszyscy jednak zapewne są zgodni, że oczy bardzo przyciągają uwagę innych. Kobiety malują oczy, poświęcając temu niekiedy mnóstwo czasu. Próbują różnych technik, stosują pojawiające się co rusz na rynku nowoczesne kosmetyki, byle podkreślić urodę oczu, wydobyć ich głębię. Od pewnego czasu jest dostępna nowa, szczególna broń – kolorowe soczewki kontaktowe. Odkryli je dla siebie także mężczyźni, słusznie doceniając ich walory. Niebieskookiego blondyna nietrudno spotkać, ale mężczyzna o płowych włosach i piwnych oczach to rzadkość wzbudzająca zainteresowanie.Kolorowe soczewki

Oczy dopasowane do sukienki

Wyobraź sobie cudną, wieczorową, turkusową suknię, do której dobierasz biżuterię, czółenka i … turkusową tęczówkę oka. Musisz przyznać, że kuszące. Interesujący, przykuwający uwagę wygląd może się okazać strzałem w dziesiątkę w różnych okolicznościach, gdy zależy ci na wyjątkowym wizerunku, na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zmiana barwy tęczówki oka za pomocą kolorowych soczewek kontaktowych pozostawia szerokie pole do popisu. Zarówno osoby, które wymagają korekcji wzroku, jak i te, których oczy nie wymagają wspomagania szkłami, mogą zafundować sobie kolorowe tęczówki. Mogą to być soczewki jednodniowe, użyte w jakimś szczególnym dniu albo tygodniowe, miesięczne, kwartalne albo nawet roczne. Niektórych soczewek można używać przez wyznaczony okres czasu w ogóle nie wyjmując ich z oczu, a inne trzeba usuwać z oka na noc. Niektóre panie, lubiące zmieniać swój wizerunek i zaskakiwać wyglądem, mają soczewki w kilku kolorach i w zależności od ubioru, okazji czy nastroju zakładają soczewki niebieskie, zielone, fiołkowe, ametystowe albo brylantowo-błękitne.

Zobacz również  Mrożone ryby - jakie wybrać?

Dostępne są także soczewki nietypowe, dające specjalne efekty. Czarne soczewki wraz ze źrenicą tworzą piorunujący efekt. Nie mniej wyjątkowy efekt zapewniają soczewki o czerwonej tęczówce albo do złudzenia przypominające oczy węża czy kota. Dla ludzi o dużej fantazji atrakcją mogą być soczewki z tęczówką w kolorową krateczkę lub z wymalowanymi znakami i symbolami.

Soczewki kontaktowe mogą być zbawienne dla osób z dużą wadą wzroku, które nie mogą albo nie lubią nosić tradycyjnych okularów. Mogą także być szczególnie atrakcyjną odmianą wyglądu.