Leginsy nie tylko dla biegaczy – jak wykorzystać ich zalety na co dzień?

Obcisłe, przylegające spodnie wykonane najczęściej z bawełny z domieszką lyckry, zwane leginsami bardzo szybko upodobali sobie biegacze. Nie krępują ruchów, idealnie podtrzymują pośladki i maskują brzuch nic więc dziwnego, że są idealne na poranny lub wieczorny jogging. Ale nie tylko! Leginsy możemy stosować w wielu codziennych sytuacjach. Przekonaj się w jakich.

Leginsy przede wszystkim są niezwykle wygodne i komfortowe, możemy wykorzystać je w wielu sytuacjach. Obciskają nogi, sprawiając, że wyglądają atrakcyjniej oraz szczuplej. Napinają też uda, dzięki czemu wyglądamy atrakcyjnie i seksownie. Jak nosić leginsy oraz korzystać z ich zalet?

Na sportowo

Leginsy możemy z powodzeniem zakładać na treningi, ale nie tylko do biegania. To doskonały strój na fitness, jogę czy taniec. Dzięki temu, że nie krępują ruchów pozwalają się skupić na wykonywanych krokach i ruchach. Ćwiczenia wykonuje się komfortowo i swobodnie, bez względu an to czy na zajęciach, w plenerze, czy w domu. Apropos domu leginsy to zdecydowanie najwygodniejsza odzież do chodzenia w domowym zaciszu. W bawełnianych leginsach możemy też spać, pracować na działce, sprzątać, kosić trawę czy bawić się z psem, bądź wyjść z nim na spacer do parku.

Na co dzień

Leginsy spokojnie możemy także założyć poza domem. Warto wtedy połączyć je z dłuższą tuniką, koszulą lub sukienką. Dzięki temu będziemy wyglądać komfortowo, ale też stylowo. Nie zbyt dobrym pomysłem zakładanie do leginsów krótkich koszulek czy sweterków, gdyż wygląda to nieelegancko. Natomiast w połączeniu z rozpinanym kardiganem, dłuższą koszulką czy koszulą z wydłużonym tyłem leginsy tworzą ciekawą stylizację, którą możemy założyć na spotkanie z ukochanym, grilla z przyjaciółmi czy weekendową wycieczkę. Warto mieć leginsy pod kontrolą, sprawdzać czy nie ma przetarć materiału, szczególnie na udach, aby nie doświadczyć przykrej niespodzianki lub po prostu wyglądać nieestetycznie.

Zobacz również  Jak dobrać pasek skórzany do spodni? Poradnik dla kobiet

Elegancko?

Nawet jeśli bardzo komfortowe i wygodne to jednak wciąż leginsy pozostają w kategorii odzieży sportowej. Nie zakładamy ich zatem na oficjalne uroczystości, oficjalne spotkania, tym bardziej biznesowe, czy do pracy w biurze.  Jeśli chcemy czuć się swobodnie możemy założyć spodnie rurki z elastycznego materiału, ale typowe legginsy zostawmy w domu lub w torbie na zajęcia. Dotyczy to także łączenia leginsów ze spódnicą lub sukienką. W biurze do takich ubrań zakładamy tradycyjne rajstopy czy pończoch, ale absolutnie unikamy zestawień z leginsami.

Buty

Z uwagi na sportowy charakter leginsów najlepiej wyglądają w połączeniu z tenisówkami (krótkimi i za kostkę), sneakersami czy butami typu slip-on. Ewentualnie możemy zestawić je z balerinkami, ale absolutnie nie zakładamy do leginsów obuwia eleganckiego, np.szpilek, sandałków czy espadryli. W wersji nieoficjalnej, czyli w domu lub ogrodzie z najbliższymi możemy założyć do nich japonki. Co więcej do obuwia sportowego i leginsów nie zakładamy długich skarpetek. W grę wchodzą jedynie stopki, a najlepiej te bardzo niskie, obejmujace jedynie stopę i nie widoczne poza poziom butów.