Kurtki z kożuszkiem – hit czy kit?

Kurtki z kożuszkiem to jedna z części garderoby, która wzbudza duże kontrowersje. Co jakiś czas na modowych wybiegach pojawiają się nowe modele kurtek wykończonych kożuszkiem lub futerkiem. Czy jest to modowy hit czy jednak kit? Oto jest pytanie. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy warto ubierać takie kurtki, a jeśli tak, to w jaki sposób je zestawiać z różnego rodzaju dodatkami i z jakich materiałów powinny być wykonane kurtki z kożuszkiem.

Z jakich materiałów powinna być wykonana kurtka wykończona kożuszkiem?

Kurtki wykończone kożuszkiem powinny być wykonane raczej z naturalnych, grubych i matowych materiałów. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku takie materiały jak gruba skóra czy wełna. Wtedy kurtka wygląda elegancko i naturalnie. Może stanowić element stylowej garderoby i stać się prawdziwym modowym hitem. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, jeśli zdecydujemy się na kurtkę z kożuszkiem, która jest wykonana z lekkiego, lejącego się, cienkiego i błyszczącego materiału. Wówczas wykończenie kożuszkiem będzie sprawiało, że kurtka będzie wyglądała kiczowato. Dlatego należy unikać takiego zestawienia jak kożuszek i satyna. Niezbyt korzystnie będzie prezentowało się wykończenie wykonane z kożuszka przy lnie i cienkiej bawełnie.

Jakie fasony kurtek najlepiej prezentują się z wykończeniem z kożuszkiem?

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie fasony kurtek będą dobrze prezentowały się z kożuszkiem. Jeśli koniecznie chcemy wybrać kurtkę z kożuszkiem to najlepiej postawić na proste i ponadczasowe modele. W przypadku kurtek damskich będą to fasony o prostym kroju, ewentualnie rozszerzane ku dołowi. Jeżeli chodzi o kurtki męskie, to warto wybierać równie proste modele. Dobrze będą wyglądały  kożuszkiem kurtki takie jak bikerka czy pilotka, inne mogą prezentować się nieco kiczowato.

Zobacz również  Pomysł na prezent pod choinkę? Sprawdź, co kupić w tym roku

Z jakimi dodatkami nosić kurtkę z kożuszkiem?

Kurtki z kożuszkiem same w sobie są niezwykle ozdobne, dlatego należy bardzo uważać przy doborze dodatków takich jak czapka czy szalik. Panie powinny zrezygnować z dużych ozdobnych szalików typu komin. O wiele lepsze będą cienkie, krótkie szaliki, które można włożyć pod kurtkę, tak by jedynie góra wystawała nad kołnierz i chroniła szyję przed chłodem.

Jeżeli chodzi o rękawiczki, to ciekawie z tego rodzaju kurtkami prezentują się klasyczne rękawiczki wykonane ze skóry z pięcioma palcami. Rękawiczki mogą być w takim samym kolorze jak kurtka lub harmonizującym z nim.

Jeżeli chodzi o czapkę, to dużą popularnością cieszą się czapki wykonane z grubej wełny. Warto wybierać takie o gładkim wzorze, gdzie jedyną ozdobą jest ciekawy splot grubej włóczki. Dobrze jest postawić na naturalną wełnę, która ładnie wygląda i dobrze chroni przed chłodem.

Jeżeli szukamy dodatków do kurtek z kożuszkiem lepiej unikać krzykliwych dodatków, które będą skupiały na sobie uwagę. Zbyt wiele wyrazistych dodatków będzie także powodowało, że cała stylizacja będzie wyglądała kiczowato i mało elegancko. Warto też unikać kolorów, które będą się „gryzły” z barwą kurtki.