Kosmetyki niezbędne w każdym domu

Wybór odpowiednich kosmetyków jest trudny dla wielu osób. Nie wiemy, jaki mamy rodzaj skóry i co będzie dla niej dobre, więc zakupy kosmetyczne przyprawiają nas o ból głowy. Stwórzmy pomocnik kosmetyczny, który wyratuje nas z opresji podczas następnej wizyty w drogerii. Musimy bowiem pamiętać, że kremy czy szampony są potrzebne całej rodzinie. Jakie kosmetyki powinny się znaleźć w każdym domu?

Pomocnik kosmetyczny. Podstawowe typy cery. Jakie kosmetyki dobrać?

Istnieją cztery podstawowe typy cery: sucha, normalna, mieszana oraz tłusta. Cera normalna jest bardzo rzadko spotykana u dorosłych, natomiast często występuje u dzieci. Taka cera nie ma defektów, jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne, naczynka krwionośne i pory są niewidoczne. Skóra jest gładka, matowa, zaróżowiona, napięta i jędrna, więc może się wydawać, że niczego nie potrzebuje. Do takiej skóry należy stosować klasyczne kosmetyki dziecięce oraz mydła wzbogacone o olejki roślinne. Ważne jest, że bez problemu można nakładać codzienny krem, który nakładamy też na skórę dziecka. Sprawdzi się też dobrej jakości krem czy balsam, którym można smarować ciało i twarz zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Sytuacja nieco się komplikuje, gdy mamy cerę suchą, która jest cienka, matowa, mało elastyczna, delikatna i źle reaguje na czynniki atmosferyczne, a gruczoły łojowe wydzielają niewielką ilość sebum. W każdym pomocniku kosmetycznym przeczytamy, że taka skóra szybko się starzeje. W związku z tym, trzeba ją dobrze pielęgnować. Unikajmy mocno złuszczających kosmetyków i zadbajmy o odpowiednie nawilżanie i natłuszczanie.

Zobacz również  Jak połączyć studia z pracą

Jakich kosmetyków potrzebuje rodzina?

Cała rodzina się myje, więc musimy płyn do kąpieli i żel pod prysznic. Jeśli lubimy pachnące kosmetyki, wybierzmy te z dodatkiem owocowych aromatów. Chcąc oszczędzić miejsce w łazience możemy kupić apteczne środki kąpielowe, które będą odpowiednie także dla delikatnej skóry dziecka. Po kąpieli trzeba się posmarować balsamem. Musimy kupić także krem do rąk i krem do stóp, który przyda się tylko dorosłym domownikom. Wśród niezbędnych kosmetyków trzeba wymienić również szampon do włosów – ten trzeba dobrać do kondycji włosów. Specyfik dla dzieci musi mieć prosty skład, by nie podrażniał delikatnej skóry malucha. Dorośli powinny dobierać szampon do potrzeb swoich włosów. Odwiedzając drogerię musimy kupić także mydło do rąk oraz pastę do zębów. Przyda się także balsam do ust i krem, którym posmarujemy twarz w mroźne dni. Każda pani powinna używać również żelu do higieny intymnej.

Wizyty w sklepie z kosmetykami nie muszą być stresujące. Wystarczy skomponować własny pomocnik kosmetyczny, by zawsze wiedzieć, który krem będzie dla nas odpowiedni. Robiąc zakupy, wybierajmy kosmetyki, które będą odpowiednie dla całej rodziny.