Jakie buty do marynarki. Czy adidasy się nadają?

 

Do marynarek i garniturów wybieramy raczej buty o eleganckim charakterze. Do niedawana ubranie sportowego obuwia, takiego jak adidasy czy męskie trampki do marynarki było źle odbierane. Jednak okazuje się, że znawcy mody dopuszczają również możliwość dobrania obuwia sportowego do marynarki. Trzeba jednak pamiętać o tym, by przestrzegać określonych zasad. W innym przypadku może okazać się, że nasza stylizacja będzie nie tylko niemodna, ale może przysporzyć nam niemałych kłopotów w pracy lub wśród znajomych.

 

Jakie buty pasują do marynarki?

 

Jeżeli ubieramy marynarki – nasze stylizacje stają się od razu bardziej formalne. Jednak nie wszyscy mężczyźni dobrze czują się w sztywno narzuconych ramach związanych z noszeniem marynarki. Dlatego coraz więcej panów sięga po męskie trampki lub adidasy w zestawieniu z marynarkami. Decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać o tym, że trampki można ubrać do marynarki o ile sytuacja na to nam pozwoli i marynarka oraz obuwie sportowe będą ze sobą współgrały. Przykładowo do formalnego garnituru czy marynarki nie będą pasowały żadne modele trampek. Nie można też takiego obuwia ubrać na oficjalne spotkanie w firmie czy ważną uroczystość rodzinną.

 

Jakie trampki męskie będą pasowały do marynarki?

Jeżeli zdecydujemy się na buty o charakterze sportowym zestawić z marynarką, to najlepiej postawić na obuwie – trampki męskie, bądź adidasy, których cholewka będzie wykonana z delikatnej skóry o gładkiej fakturze. Takie wykończenie butów nadaje im bardziej eleganckiego charakteru. Jeżeli chodzi o kolor butów to najlepiej postawić na takie, których cholewka będzie w odcieniach bieli, granatu lub brązu. Im bardziej prosty wygląd butów, tym lepiej. Wybierając trampki do marynarki warto postawić na modele bez żadnych dodatkowych ozdobników takich jak ćwieki czy dziurkowania.

Zobacz również  Sweter na jesień

 

Jakie marynarki najlepiej prezentują się w zestawieniu z obuwiem sportowym?

 

Jak to zostało wspomniane wyżej, nie wszystkie marynarki będą dobrze wyglądały z obuwiem o charakterze sportowym. Decydując się na sportowe obuwie do marynarki, warto postawić na dopasowane kroje marynarek. W takim zestawieniu dobrze prezentują się przede wszystkim marynarki o kroju slim fit, czyli bardzo dobrze dopasowane do sylwetki, nieco krótsze od klasycznych. Zbyt luźna i długa marynarka nie będzie dobrze wyglądać ze sportowymi butami i będzie zaburzała harmonię sylwetki.

 

Warto pamiętać, że istotny jest rodzaj materiału, z jakiego została wykonana marynarka – w zestawieniu z trampkami najlepiej wyglądają marynarki wykonane z matowych materiałów, gładkich lub o subtelnym wzorze np. delikatnej kracie. Duże i wyraziste wzory będą przytłaczały stylizację.

 

Ważny jest też kolor marynarki – do sportowej, luźniejszej stylizacji można wybrać marynarki w kolorach takich jak brąz, granat, beż, khaki. Warto postawić na jasne kolory, które pozwolą na zbudowanie wrażenie elegancji z subtelną nutą nonszalancji. Ciemne kolory marynarek o wiele lepiej będą pasowały do klasycznych i formalnych stylizacji zarezerwowanych do oficjalnych sytuacji w życiu zawodowym i rodzinnym.