Jaki łańcuszek wybrać?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią nosić łańcuszki różnego typu. Bardzo często ten rodzaj biżuterii jest też kupowany jako prezent. Niezależnie od tego jakie jest przeznaczenie takiego produktu, wiele osób zastanawia się jaki łańcuszek najlepiej wybrać. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele sklepów posiadających w swoich ofertach różne typy naszyjników.

Kupujący przy wyborze zastanawiają się nie tylko nad typem naszyjnika, ale również nad jego innymi cechami, takimi jak długość, splot, materiał czy też zapięcie. Przede wszystkim istotny jest splot, od którego zależy jak dane naszyjniki wyglądają. Niektóre łańcuszki łatwo się plączą czy też wkręcają się we włosy.

Różne typy naszyjników – podstawowe informacje

Jednym z popularniejszych typów naszyjników jest tak zwana pancerka. Od samego początku naszyjniki tego rodzaju są wykonywane ze specjalnych, spłaszczonych ogniw, które zapewniały im dużą trwałość. Stąd właśnie wzięła się nazwa kojarząca się z pancerzem. Współczesne naszyjniki tego rodzaju posiadają różnego typu zdobienia i wyżłobienia, dzięki czemu spełniają oczekiwania dzisiejszych użytkowników i użytkowniczek. Inną wersją przypominającą skręconą pancerkę są naszyjniki typu Singapur.

Kolejną ciekawą opcją jest Ankier. Główną inspiracją tego splotu jest łańcuch odpowiedzialny za utrzymywanie kotwicy. Generalnie konstrukcja takiego naszyjnika jest bardzo prosta i charakteryzuje się dużą trwałością. Z drugiej strony taka prostota również prezentuje się estetycznie, a dodatkowo naszyjniki takie można nosić samodzielnie, bez żadnych wisiorków, itp.

Zobacz również  Skórzane etui na pióra?

Oczywiście istnieją również inne typy naszyjników, takie jak Figaro, kostka, Lisi Ogon czy też Kordel. Warto więc zapoznać się u sprzedawcy z wszystkimi rodzajami i wybrać taki, który dopasowany jest do konkretnych potrzeb i gustu.

Długość naszyjnika

Wybierając naszyjniki należy zwracać uwagę nie tylko na rodzaj splotu, ale również na inne istotne cechy. Sprawą istotną, jest wybór odpowiedniej długości łańcuszka. W sklepach można znaleźć wiele wariantów dla kobiet i mężczyzn, które reprezentują różne długości. Najkrótsze naszyjniki kobiece mają długość 20 cm, a najdłuższe 75 cm. Wersje męskie dostępne są w długościach 50, 60 oraz 75 cm. Generalnie długość uzależniona jest od indywidualnych preferencji osoby noszącej łańcuszek.

Srebro czy złoto?

Wiele osób zastanawia się również nad wyborem łańcuszka złotego albo srebrnego. Zasadniczo złote naszyjniki wyglądają bardziej luksusowo, jednak srebrne wersje również prezentują się bardzo atrakcyjnie. Podobnie jak w przypadku długości, również w tej sytuacji należy kierować się preferencjami osoby, która będzie nosić dany naszyjnik.

Jak widać, wybór naszyjnika nie jest wcale taką prostą sprawą. Generalnie podstawą jest znajomość gustów osoby obdarowywanej lub określenie własnych oczekiwań w przypadku kupowania naszyjnika dla siebie. Dobrze jest dokładnie zapoznać się z całą ofertą konkretnego sprzedawcy. W razie potrzeby warto zapytać sprzedającego o inne opcje lub o poradę. Szczególnie szeroki asortyment naszyjników można znaleźć w sklepach internetowych, więc warto do nich zajrzeć.

Zobacz również  Najmodniejsze torebki sezonu jesień/zima 2019