Jak zrobić chwost do biżuterii?

Chwosty są popularne już od wielu lat i stanowią podstawę przy wyznaczaniu modowych kierunków. Ich główną zaletą jest cena oraz przenikliwy urok. Nawet osoby mało doświadczone nie powinny mieć żadnych problemów z montażem chwostu. Chwosty są sznurkami, które posiadają ozdobne zakończenia. Zazwyczaj są w kształcie prostokąta oraz walca, jednak można spotkać również wiele innych figur geometrycznych. Biżuteria z chwostami jest prosta do wykonania, dlatego wielu ludzi decyduje się ją wykonać samodzielnie.

Zobacz: https://mokobelle.com/pl/kolekcje-bizuterii/z-chwostami/

Materiały do produkcji chwostów

W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a jednocześnie przyjemnie spędzić czas. Podstawowym materiałem używanym do produkcji chwostów jest mulina oraz włóczka. Szczególnie popularne są chwosty błyszczące, które mogą być świetnym uzupełnieniem eleganckiej stylizacji. Warto jednak wiedzieć, że chwosty można wykorzystać na wiele sposobów. Letnia bransoletka z dodatkiem chwostów na ogniwach prezentuje się naprawdę świetnie. Chwosty przywiązujemy lub doczepiamy na zapięciach do bransoletki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy nadać bransoletce uroku oraz ulepszyć jej wygląd. Jednak chwosty mogą również same być biżuterią. Do kupienia są dostępne chwosty w rozmaitych, niecodziennych kolorach.

Chwost cieniowany

Na szczególną uwagę zasługuje chwost cieniowany, który jest idealnym dodatkiem dla osób posiadających ciemną karnację. Czarne stylizacja także komponują się świetnie z tym rodzajem chwostu. Żeby samemu wykonać biżuterię z chwostami będziemy potrzebowali ogniwek. Gotowy wchost po prostu wsuwamy w ogniwo. Należy jednak to robić bardzo powoli oraz ostrożnie, ponieważ chwost posiada delikatne włókna. Jeżeli nie zachowamy ostrożności to niestety możemy uszkodzić chwosty. Jeżeli nie mamy tyle czasu to dobrym pomysłem jest również zakup gotowych chwostów, które już są połączone z ogniwem. Innym sposobem są tulejki, do których wklejamy chwosty.

Zobacz również  Suknie wieczorowe dla różnych sylwetek: jak wybrać suknię, która podkreśli Twoje atuty?

Specjalny klej do chwostów

Warto jednak pamiętać, żeby użyć specjalnego kleju, który umożliwi trwałe przyklejenie chwostów. Niestety standardowe kleje nie pozwolą dobrze utrzymać całej konstrukcji i chwosty będą się odrywać. Na rynku są dostępne do kupienia specjalistyczne kleje, które przeznaczone są do montażu chwostów. Tulejki występują w wielu kształtach oraz kolorach i dlatego nie powinieneś mieć problemu z wyborem pasującego elementu do twoje stylizacji. Warto wykonać od razu kilka różnych chwostów, ponieważ wtedy będziemy mieli więcej możliwości.

Wykonanie tulejek

Niektóre tulejki pozwalają wklejać wiele chwostów jednocześnie. Dzięki temu możemy oszczędzić wiele czasu oraz znacznie szybciej wykonać swoją pracę. Świetnym sposobem jest zakup tulejek posiadających gotowe oczko. Znacznie ułatwi to montaż oraz przyspieszy cały proces. Czasami będziemy musieli użyć szpilki, żeby owinąć chwosty. Oczywiście nie musimy kupować gotowych tulejek, ponieważ możemy wykonać je samodzielnie. Do skromnych stylizacji najlepiej pasują chwosty posiadające oryginalne koralikowe obrączki.