Jak powinna wyglądać idealna panna młoda?

Ślub i suknia ślubna to jedna z najważniejszych spraw w życiu każdej kobiety. Piękna restauracja, cudowne jedzenie, świetna muzyka i rzecz najważniejsza – perfekcyjna suknia ślubna. Oczywiście przyda się jeszcze elegancki i super przystojny Pan Młody oraz wszyscy przyjaciele i rodzina. Zastanówmy się jednak, co sprawia, że Panna Młoda wygląda idealnie? Co musi się znaleźć w jej wyglądzie, by zachwyciła i przyćmiła urodą wszystkie panie podczas wesela? Tym zajmiemy się w tekście poniżej.

Bez welonu ani rusz

Welon to podstawa. Podobnie jak piękne szpilki i elegancka, lecz drobna biżuteria np: naszyjniki mokobelle. Nowoczesne projekty sukien dość często rezygnują z welonów, ale o ile krótka suknia ślubna nikogo już nie dziwi, to brak welonu jest zdecydowanie zbyt radykalnym posunięciem. Welon symbolizuje czystość oraz niewinność. Zasłonięcie twarzy to tajemniczość i możliwość spojrzenia przez Pana Młodego na ukochaną dopiero tuż przed samą przysięgą. Poza tym ślub to właściwie jedyna okazja w życiu, kiedy kobieta ma okazję go założyć – no chyba, że planujecie kilka małżeństw!

Nie zapominaj o biżuterii

Oczywiście, że najważniejsza jest suknia, ale to detale tworzą doskonałą całość. Dlatego biżuteria, którą założy Panna Młoda musi być odpowiednio dobrana i przemyślana. Idealne będą drobne kolczyki z kamieniami lub perłami i cienki łańcuszek – wszystko najlepiej z białego złota, które doskonale będzie współgrać z kolorem sukni i dodatków. Ciekawą opcją jest również założenie tiary lub korony, która doda każdej Pannie Młodej prawdziwego szyku i blasku – niestety za ten rodzaj biżuterii trzeba dosyć słono zapłacić, a raczej nie będzie okazji by założyć ją ponownie.

Zobacz również  Pomysł na prezent pod choinkę? Sprawdź, co kupić w tym roku

Kilka słów o butach

Wygodne i eleganckie – niestety w przypadku butów na ślub nie będzie to takie proste. O ile biżuterię czy bieliznę założymy jeszcze nie raz, to buty, podobnie jak suknia, będą raczej jednorazowego użytku. Warto by oprócz eleganckich szpilek, w których zatańczymy pierwszy taniec, zabrać ze sobą drugą parę – najlepiej wygodnych balerinek -, w której wygodnie i bezpiecznie będziemy bawić się do  białego rana. W przypadku butów warto wybrać coś bogato zdobionego – najlepiej w kryształy lub kamienie podobne do tych jakie będziemy mieć na biżuterii.

Niezbędne dodatki

Bez nich nie obejdzie się żadna z nas, a tym bardziej Panna Młoda. Niewielka torebka z kilkoma niezbędnymi kosmetykami będzie jak znalazł. Zmieści też grożącą zerwaniem się podczas żywiołowych tańców biżuterię oraz niezbędne do kompletu z suknią ślubną rękawiczki. Jeśli ten najważniejszy dzień odbywa się w okresach zimniejszych, to doskonałym wyborem będzie biała pelerynka oraz parasolka, która uchroni nas od kropel deszczu, czy płatków śniegu. Jeśli natomiast na ślub wybraliśmy zimę, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie biały kożuszek.

Kilka słów na koniec

Oczywiście tych kilka luźnych porad nie wyczerpuje tematu, jakim jest idealna Panna Młoda. Chodziło raczej o zwrócenie uwagi na najważniejsze elementy, bo i tak wiadomo, że w tym dniu to ona będzie gwiazdą wieczoru, a wszystkie dodatki mają tylko sprawić, by poczuła się jeszcze bardziej wyjątkowo i wspaniale się bawiła.

Zobacz również  Jaką torbę na ramię na jesień dla mężczyzny?