Dobry nawyk – picie soków z owoców i warzyw

 

Picie soków w ostatnim czasie stało się prawdziwą modą, która w porównaniu do wielu innych, jest bardzo zdrowa. Dzięki coraz lepszej dostępności do najnowszych technologii, możliwe jest wykonywanie tego typu napojów w domowych warunkach. Przekonaj się dlaczego warto jest je spożywać każdego dnia i zrobić z tego „nawyk”.

Dlaczego soki z warzyw i owoców są zdrowe?

O dobroczynnym działaniu warzyw i owoców wiadomo od dawna. Niemal każda sztuka owocu czy warzywa nie tylko jest bogactwem witamin, ale przede wszystkim posiada inne właściwości. Dla przykładu owoce czerwone wspomagają prawidłową prace układu krwionośnego i serca, fioletowe wzmacniają skórę i paznokcie, a zielone zawierają dużą ilość luteiny, dlatego dobrze wpływają na prawidłowe działanie oka.

Picie świeżo wyciskanych soków jest przede wszystkim bardzo wygodą formą dostarczania sobie drogocennych składników, ponieważ ich łączenie i dobór jest zależny jedynie od własnych preferencji smakowych. Ponadto w Internecie czy licznych publikacjach można znaleźć szereg przepisów na soki, które są odpowiedzialne za poszczególne aspekty: oczyszczające, pobudzające, odchudzające itp. Możliwe jest wytwarzanie soków, które w pewnym stopniu odpowiadają własnym potrzebom czy preferencjom, a właściwy dobór składników i ich proporcji, wspomaga dany proces.

Dla osób, które chciałyby zachować szczupłą sylwetkę, samodzielnie wyciskane soki mogą okazać się nieskomplikowaną drogą do osiągnięcia tego celu. Są one powiem idealną alternatywą na smaczne śniadania czy lekkie kolacje. To również okazja do zaspokojenia potrzeby słodkiego, ponieważ owoce w większości przypadków charakteryzują się swoją naturalną słodkością, a są przy tym nisko kaloryczne.

Zobacz również  Czym są nutrikosmetyki?

vegetables

Dlaczego picie soków jest dobrym nawykiem?

Picie soków powinno stać się nawykiem każdego z nas. Oprócz wspomnianych właściwości tych wyjątkowych napoi, soki mają działanie, które nie tylko może zapobiegać powstawaniu nawet poważnych chorób, ale również wspomagać naturalny system odpornościowy organizmu.

Soki warto spożywać każdego dnia, jeśli jednak nie jesteś w stanie tego wykonać, postaraj się o swego rodzaju wyzwanie, które będzie trwało przynajmniej 30 dni. Dzięki temu znacznym stopniu zwiększy się Twój metabolizm, a co najważniejsze pozbędziesz się z organizmu większości zanieczyszczeń i toksycznych substancji. Tak regularne spożywanie soków wspomaga prawidłową pracę jelit, a co za tym idzie dochodzi do ich oczyszczenia. Poczujesz różnicę nie tylko w lepszym samopoczuciu, ale również w miłym uczuciu lekkości. Ponadto utrzymana jest odpowiednia równowaga kwasowo-zasadowa, co wpływa również na szybkość regeneracji sił.

Panie powinny szczególnie zwracać uwagę na obecność soków w diecie, ponieważ ich regularne spożywanie nie pozostaje bez znaczenia dla ogólnego wyglądu. Dzieje się tak za sprawą ich właściwości i bogactwa witamin, bowiem są one odpowiedzialne za odnowę komórek, co w połączeniu z właściwościami wpływającymi na wygląd skóry, może działać lepiej niż niejeden zastrzyk z botoksu.

Codzienne picie świeżo wyciskanych soków jest dobrym nawykiem, który pozwala na dostarczenie dużej dawki drogocennych składników i witamin, które pozytywnie wpływają na działanie całego naszego organizmu.