Ciekawe pomysły na prezent

Narodziny dziecka to wydarzenie wyjątkowe w życiu każdego rodzica i nie da się do niego w 100% przygotować. Dlatego też warto wspomóc taką osobę nie tylko miłym słowem, ale i prezentem, który przyda się w czasie opieki nad dzieckiem. Mogą to być dziecięce ubranka, zabawki lub bardziej funkcjonalne gadżety.

Nowoczesny monitor oddechu

Małe dziecko większość czasu spędza, śpiąc. W pozostałych momentach poznaje świat. Sen maluszka można kontrolować dzięki monitorom oddechu np. firmy Babysense. Są to urządzenia, które wkłada się pod materac dziecka. Kontrolują one przez cały czas oddech niemowlaka. Nowoczesne modele są urządzeniami bezdotykowymi, które błyskawicznie wykrywają nienaturalne zmiany w procesie oddychania dziecka i alarmują o tym od razu rodziców. Takie zmiany w ruchach oddechowych mogą świadczyć o pewnego rodzaju nieprawidłowościach. Dlatego warto udać się do lekarza w celu wykrycia ewentualnych chorób. Przy okazji monitor Babysense pozwala rodzicom nieco odpocząć.

Niania elektroniczna wybawieniem dla rodziców

Doskonałym pomysłem na prezent dla młodych rodziców może być również niania elektroniczna np. firmy Babysense. To urządzenie, dzięki któremu można w każdej chwili sprawdzić za pomocą obrazu czy dźwięku co dzieje się z maluszkiem. Jednocześnie nie trzeba odrywać się od codziennych, domowych czynności. Można nawet obejrzeć w międzyczasie ulubiony serial czy film.
Ciekawym rozwiązaniem są elektroniczne nianie, które dodatkowo posiadają wbudowany monitor oddechu. Takie urządzenia 2w1 ma w swojej ofercie wspomniana marka Babysense. To idealne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci, którym zależy na tym, aby maluch wysypiał się, a jednocześnie był przez cały czas bezpieczny. Oczywiście produkty tego typu posiadają obecnie certyfikaty wyrobu medycznego. Są też rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka.

Zobacz również  Zasady zakupów w sklepach spożywczych online

Kontakt z dzieckiem przede wszystkim

Oczywiście żaden upominek nie zastąpi rodzicom i dziecku tego, co w tym przypadku jest najważniejsze, a więc wspólnego kontaktu. To pierwsze chwile spędzone z maluchem budują więź na całe życie. W pierwszych tygodniach życia niemowlę poznaje świat, budzi się w nim ciekawość. Z drugiej strony urządzenia takie jak elektroniczna niania czy monitor oddechu Babysense pozwalają na zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa przez cały czas. Młody rodzic potrzebuje bowiem od czasu do czasu chwili jedynie dla siebie. Do wykonania ma też codzienne obowiązki np. ugotowanie obiadu czy rozwieszenie prania. Nie jest więc w stanie przez 24 godziny na dobę być w bezpośrednim kontakcie ze swoim dzieckiem.
Dzięki nowoczesnym urządzeniom marki Babysens młodzi rodzice mogą niekiedy odpocząć, bo opieka nad niemowlakiem jest bardzo męcząca i absorbująca. Tymczasem nie każdy rodzic ma do pomocy rodziców czy dziadków. Z tego powodu elektroniczna niania czy nowoczesny monitor oddechu może być dla nich doskonałym pomysłem na prezent w tym nowym etapie życia.